KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15054483
nr 1505 4483
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Fjäll. Signerad, daterad -67. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:58:35
1.200 kr
800 kr